Dobré dôvody pre garážové sekcionálne brány Hörmann

Hörmann sekcionálne brány

Získajte mnohé výhody Sekcionálne brány sa otvárajú zvislo a sú umiestnené tesne pod stropom. Vďaka tomuto princípu konštrukcie je k dispozícii maximálne miesto v garáži a pred garážou. Sekcionálne garážové brány je možné zabudovať do každého otvoru garáže a tieto poskytujú až o 14 cm väčšiu šírku prejazdu ako výklopné brány. Okrem toho sú optimálne utesnené na všetkých štyroch stranách vďaka trvalo elastickým tesneniam odolným voči poveternostným vplyvom. Garážové sekcionálne brány sú preskúšané a certifikované v súlade s náročnými bezpečnostnými požiadavkami európskej normy 13241-1. To, či Vaša stará garážová brána spĺňa aktuálne bezpečnostné normy EÚ, si môžete prekontrolovať pomocou bezpečnostného kontrolného zoznamu.

Vyberte vhodný typ brány

Máte na výber: s dvojstennými sekcionálnymi garážovými bránami LPU 67 Thermo a LPU 42 vsadíte na vynikajúcu, resp. veľmi dobrú tepelnú izoláciu. A okrem toho na zvýšenú stabilitu a pokojný chod. Jednostenná sekcionálna garážová brána LTE 42 sa ideálne hodí pre voľne stojace garáže, ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu. Ak drevo určuje vzhľad Vášho domu, nachádza veľmi dobré uplatnenie sekcionálna brána Hörmann  typu LTH 42 s výplňou z masívneho dreva.

LPU 67

Brána šetriaca energiu presviedča vďaka termicky oddeleným lamelám s hrúbkou 67 mm s excelentnou tepelnou izoláciou.

LPU 42

Dvojstenná sekcionálna garážová brána LPU 42 poskytuje veľmi dobrú izoláciu s lamelami s hrúbkou 42 mm.

LTE 42

Jednostenná brána LTE 42 je cenovo výhodným riešením pre voľne stojace garáže, ktoré nepotrebujú dodatočnú tepelnú izoláciu.

LTH 42

Brána z masívneho dreva sa vynikajúco hodí pre drevodomy alebo budovy s mnohými drevenými prvkami, ako napr. priehradová konštrukcia alebo fasádne prvky.

Prehľad motívov sekcionálnych brán z ocele

Povrchy pre sekcionálne garážové brány z ocele
Hörmann Duragrain

 Duragrain

Pri povrchu Duragrain s detailne vernou, prirodzenou a stálofarebnou povrchovou úpravou brány si môžete vybrať z 24 dekorov, ako napr. dekor so vzhľadom betónu (pozri obr.), hrdze alebo prírodného kameňa. Inovatívna metóda digitálnej tlače a konečná prava vysokoodolným ochranným lakom zabezpečujú trvalo atraktívny vzhľad brány odolný voči poškriabaniu.

Hörmann Decograin

 Decograin

Povrchy Decograin s plastovou fóliou odolnou voči UV žiareniu poskytujú vašej sekcionálnej bráne detailne verný, charakteristický vzhľad dreva, resp. ušľachtilú kovovú eleganciu v antracitovej farbe. Môžete si vybrať z piatich prírodných dekorov dreva alebo elegantného kovového dekoru.

Hörmann Silkgrain

 Silkgrain

Hodvábne hladký povrch Silkgrain je prvou voľbou v modernej architektúre vďaka svojmu vznešenému vzhľadu brány. Vonkajší plech hrubší o 50 % okrem toho poskytuje lamelám vyššiu stabilitu a ešte hladší chod. Tento povrch dostanete vo farbe RAL 9016 dopravná biela, v 15 prednostných farbách alebo v odtieni RAL podľa výberu.

Hörmann Sandgrain

 Sandgrain

Jemne textúrovaný povrch pre objednávateľa stavebného objektu, ktorý oceňuje cenovú výhodnosť, je vhodný najmä pre moderné domy a je dostupný vo farbe dopravná biela (RAL 9016), ako aj v 3 prednostných farbách.

Hörmann Woodgrain

 Woodgrain

Pri cenovo výhodnom, robustnom povrchu s originálnym vzorom pílového rezu možno malé škrabance vďaka razeniu ľahko opraviť. Tento povrch dostanete vo farbe RAL 9016 dopravná biela, v 15 prednostných farbách alebo v odtieni RAL podľa výberu.

Farby pre sekcionálne brány z ocele
Dvojstenné sekcionálne brány LPU a vedľajšie dvere sú štandardne dostupné vo farbe dopravná biela (RAL 9016), ako aj v dodatočných 15 cenovo výhodných farbách a približne 200 farbách podľa RAL* a v mnohých farbách NCS a DB. Pri povrchu Sandgrain si môžete vybrať z 3 prednostných farieb**. Jednostenné brány LTE 42 sa štandardne dodávajú vo farbe RAL 9016 dopravná biela.RAL9016

Upozornenie:

Vnútorné strany sekcionálnych garážových brán sa štandardne dodávajú vo farebnom odtieni sivobiela (RAL 9002). Pri dvojstenných oceľových bránach, ktoré sú orientované na slnko, sa treba vyhnúť tmavým farbám, pretože prípadné ohnutie lamiel môže poškodiť bránu. Všetky údaje o farbách podľa príslušnej farby RAL. Vyobrazenia farieb a povrchov nie sú z tlačiarensko-technických dôvodov farebne záväzné. Nechajte si poradiť od svojho partnera Hörmann.  

* Klasické farby RAL; okrem perlového efektu, svetlých a metalických farieb.

** Prednostné farby pre povrch Sandgrain

RAL9007

RAL9007 sivý hliník

RAL9006 svetlý hliník

RAL8028 zeminovo hnedá

RAL8003 antuková hnedá

RAL8001 okrová hnedá

RAL7040 okenná sivá

RAL7035 svetlosivá

RAL7030 kamenná sivá

RAL7016 antracitovo sivá

RAL6009 jedľová zelená

RAL6005 machovo zelená

RAL5014 holubia modrá

RAL5011 oceľovo modrá

RAL3003 rubínová červená

RAL1015 slonová kosť svetlá

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný do porovnávania.

Tento web používa súbory Cookies,
prostredníctvom ktorých Vám môžme
poskytovať lepšie funkcie.