Rýchle odkazy

Rolovacie brány a rolovacie mreže

Hospodárne, robustné a spoľahlivé

Priemyselné rolovacie brány od spoločnosti Hörmann z hliníka a ocele sú vďaka svojej jednoduchej konštrukcii s iba niekoľkými prvkami zvlášť nenáročné na údržbu, a tým aj ekonomické. Rolovacie brány sú navyše priestorovo veľmi úsporné, pretože sa kompaktne navíjajú za prekladom, takže sa nestráca cenný priestor po stranách alebo v oblasti stropu.

Spoločnosť Hörmann ponúka vhodnú priemyselnú rolovaciu bránu pre každú oblasť použitia: Rolovacia brána SB alebo DD slúži ako kompaktné a priestorovo úsporné nočné uzavretie pre nákupné centrá, logistické budovy alebo obchodné a skladové haly. Rolovacia brána TGT a DD sa zvyčajne používa ako bezpečné nočné uzavretie pre hromadné garáže a parkovacie domy. Dokonalým riešením pre veľké otvory je naša rolovacia brána / rolovacia mreža DD s SSG DD. Brány sú dostupné v šírke až 36 m a výške 9 m.

Vysoká úroveň špecializácie v konštrukcii brán spoločnosti Hörmann ďaleko presahuje normálny štandard. Realizácia atypických riešení patrí ku každodennej činnosti nášho výkonného tímu.

Brány občas tvoria veľký podiel obvodového plášťa priemyselných nehnuteľností. To prináša obrovský potenciál úspory energie.

Dobré dôvody pre priemyselné rolovacie brány od spoločnosti Hörmann

Myslíme a konáme ekologicky

Ako rodinný podnik si uvedomujeme svoju zodpovednosť za budúce generácie a na požiadanie zákazníka ponúkame všetky výrobky pre komerčnú výstavbu voliteľne ako CO2 neutrálne. To vám dáva možnosť, aby ste svojím rozhodnutím o kúpe prevzali kompenzačné náklady za zvyšné emisie, a tak aktívne prispeli k ochrane klímy. Spoločnosť Hörmann sa so svojou stratégiou udržateľnosti usiluje o zníženie množstva emisií a predchádzanie ich vzniku. Celú našu spotrebu elektrickej energie vo všetkých európskych pobočkách pokrývame 100 % zelenou energiou z obnoviteľných zdrojov. Okrem toho znižujeme našu spotrebu mnohými ďalšími opatreniami a ročne ušetríme viac ako 75000 ton CO2. Zvyšné emisie kompenzujeme podporou certifikovaných projektov na ochranu klímy  v spolupráci s ClimatePartner.

Inovatívna technika ťažných pružín

Rolovacie brány / rolovacie mreže SB a TGT presviedčajú hospodárnou prevádzkou s nenáročnou údržbou, pretože vďaka technike ťažných pružín sa ideálne vyvažuje hmotnosť závesu. Pri ručne ovládaných bránach podporuje technika ťažných pružín ľahké otváranie a zatváranie brány. Pri mechanicky ovládaných bránach znižuje technika ťažných pružín zaťaženie pohonu a predlžuje životnosť komponentov pohonu.

Jednoduché ručné ovládanie

Rolovacie brány / rolovacie mreže SB sa dajú veľmi jednoducho otvoriť a zatvoriť rukou, pretože hmotnosť závesu brány je vyvážená technikou ťažných pružín. Toto cenovo výhodné riešenie je v ponuke pre brány, ktoré sa málo používajú. Keď sa zmení využívanie brány, bránu možno jednoducho dovybaviť elektrickým pohonom.

Vysoká bezpečnosť systému snímačov na závese brány

Vďaka sériovému obmedzeniu sily pohonov WA 300 R S4 a WA 300 AR S4 presviedčajú rolovacie brány / rolovacie mreže SB a TGT mimoriadne vysokou bezpečnosťou pri otváraní a zatváraní. Vďaka mnohým variantom závesov a rozsahom veľkostí preto nie je potrebná inštalácia zabezpečenia uzatváracej hrany a poistky proti vtiahnutiu.

Jednoduchý servis a montáž

Všetky komponenty brány sa dodávajú pripravené na montáž, takže priamo na mieste sa na konštrukcii nemusia vykonávať žiadne úpravy ani otvory. Upevňovacie body sú z výroby pripravené na všetkých konštrukčných prvkoch. Brány možno namontovať v mimoriadne krátkom čase jednoducho a bez chyby. To minimalizuje doby montáže a znižuje náklady na montáž.

Rýchly, šetrný a bezpečný otvor brány

Zlepšite svoje procesy v rámci prevádzky a znížte tepelné straty pomocou voliteľného balíka vybavenia S6 pre rolovaciu bránu DD so závesom Decotherm. Brána sa otvára rýchlosťou až do 1,1 m/s takmer tak rýchlo ako rýchlobežná brána. Montážne rozmery, ako aj náklady na zaobstaranie a na prevádzku sú pritom zreteľne nižšie ako pri rýchlobežnej bráne. Vďaka pozvoľnému štartu a jemnému zastaveniu sa brána pohybuje mimoriadne šetrne, čo odľahčuje mechaniku brány a predlžuje životnosť brány. Svetelná mreža vo vodiacej koľajnici závesu zaručuje vysokú bezpečnosť a je spoľahlivo chránená pred poškodením.

Zmysluplné detaily pre dlhú životnosť

Všetky komponenty rolovacích brán / rolovacích mreží sú dimenzované na dlhú životnosť. Dodávame preto konzoly a navíjacie hriadele so sériovým pozinkovaním a vodiace koľajnice z kvalitného hliníka. Aj v detailoch sa používajú komponenty s dlhou životnosťou. Napríklad premyslená konštrukcia usmerňovača nájazdu s mimoriadne širokými klznými plochami pri rolovacej bráne DD, ktorý navyše znižuje opotrebenie závesu brány.

Koncepcie odvodu dymu cez priemyselné brány

S ovládaním prívodu vzduchu AC72 možno do koncepcie odvodu dymu začleniť, v súlade s normou, bránové systémy ako zabezpečené dodatočné privádzanie vzduchu. Po spustení zariadenia na hlásenie požiaru AC72 sa automaticky otvoria pripojené brány do vopred definovanej polohy prívodu vzduchu do 60 sekúnd. Nie sú potrebné dodatočné vetracie klapky.

Prvky vetrania Decotherm pre prirodzené vetranie

Prvky vetrania Decotherm zabezpečujú prirodzené vetranie v podzemných garážach. Splnením zákonných požiadaviek na podzemné garáže môžete znížiť náklady na energiu, pretože už nie je potrebný ventilačný systém. Prvky vetrania Decotherm sú voliteľne dostupné ako vetracia mriežka alebo vetrací otvor. Prvky dokonale ladia so vzhľadom brány.

Rolovacie brány pre najvyššiu triedu zaťaženia vetrom

Vďaka veterným hákom W4 a zosilneným vodiacimm koľajniciam spĺňa naša rolovacia brána DD so závesom brány Decotherm S výkonové vlastnosti najvyššej triedy zaťaženia vetrom 4 teraz aj do maximálnej šírky brány 12 metrov alebo maximálnej výšky brány 9 metrov. Použitie je špeciálne navrhnuté pre rolovacie brány, ktoré sú vystavené mimoriadne vysokým rýchlostiam vetra, napríklad na horských staniciach alebo na pobreží.

Špeciálne pre brány pre hromadné garáže

Rolovacie brány / rolovacie mreže TGT pre podzemné garáže boli vyvinuté na základe osobitných požiadaviek pre podzemné a hromadné garáže. Kompaktná konštrukcia s malou potrebou prekladu umožňuje montáž aj pri veľmi úzkych priestoroch. V kombinácii so sériovou funkciou pozvoľného štartu a jemného zastavenia pohonov sa brány vyznačujú mimoriadne tichým chodom.

Katalógy

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný do porovnávania.