Rýchle odkazy

Do boku posuvná sekcionálna brána

Brána pre mimoriadne montážne situácie a požiadavky

Do boku posuvné sekcionálne brány Hörmann sú ideálnym pre mimoriadne montážne situácie. Táto brána sa neotvára dohora ako výklopné, sekcionálne alebo garážové rolovacie brány, ale do strany. Mimoriadna výhoda, ak má strop garáže ostať voľný napríklad na uschovanie predmetov (surfovacej dosky a pod.), alebo ak krídlo brány nie je možné zo stavebných dôvodov (šikmý sklon strechy, nízky preklad, rušivé odpadové rúry) odstavovať alebo namontovať pod stropom.

Sendvičové panely s hrúbkou 42 mm, vypenené polyuretánom presviedčajú veľmi dobrou zvukovou a tepelnou izoláciou, ako aj vysokou stabilitou krídla brány a príjemne pokojným chodom.

Prehľad motívov

Vyberte si zo siedmych motívov brány Vašu vysnenú bránu – od elegantných motívov s prelismi M a L, cez klasický kazetový vzhľad až po exkluzívne dizajnové motívy s preskleniami a aplikáciami z ušľachtilej ocele.

Prelis M

v bielej farbe RAL 9016

Prelis L

v bielej farbe RAL 9016

Kazeta

v bielej farbe RAL 9016

Prelis L, motív 461

v bielej farbe RAL 9016

Prelis L, motív 462

v bielej farbe RAL 9016

Prelis L, motív 469

v bielej farbe RAL 9016

Prelis L, motív 481

v bielej farbe RAL 9016

Vyberte si vhodný povrch

Vytvorte si Vašu garážovú bránu individuálne podľa Vašich želaní. Na výber máte až 4 povrchové úpravy, ktoré je možné prispôsobiť vzhľadu Vášho domu. K tomu si môžete vybrať spomedzi 15 prednostných farieb za rovnajú cenu, z cca 200 farieb podľa RAL a z 3 dekorov Decograin. Povrchové úpravy sú optimálne chránené voči korózii, aby ste sa mohli dlho tešiť z Vašej novej brány. Žiarovo pozinkovaný materiál a vysoko kvalitná obojstranná polyesterová základná povrchová úprava umožňuje odpudzovanie dažďa.

Woodgrain

Pri tejto cenovo výhodnej, robustnej povrchovej úprave Woodgrain so vzorom pílového rezu, ktorý je verný originálu, je vďaka zalisovaniu možné malé škrabance bez problémov opraviť.

Sandgrain

Jemne štruktúrovaná povrchová úprava Sandgrain pre stavebníkov mysliacich na cenu sa hodí obzvlášť pre moderné domy.

Silkgrain

Hodvábne hladká povrchová úprava Silkgrain je vďaka je ušľachtilému vzhľadu brány prvou voľbou pri modernej architektúre.

Decograin

Povrchové úpravy Decograin sprostredkujú Vašej sekcionálnej bráne detailne verný, markantný vzhľad dreva, resp. ušľachtilú antracitovo sfarbenú eleganciu metalického povrchu.

Dobré dôvody pre do boku posuvnú sekcionálnu bránu Hörmann HST

Ľahko, pokojne, presne

Dvojité vodiace kladky

Panely vypenené polyuretánom s hrúbkou 42 mm sú hore bezpečne a presne vedené stabilnými, dvojitými vodiacimi kladkami a dole v zaoblenej podlahovej koľajnici. Vďaka konštrukcii otvorenej na obidvoch koncoch je možné podlahovú lištu jednoducho vyčistiť.

Spoľahlivo

Ochrana proti privretiu prstov vnútri a vonku

Tvar článkov brány optimálne prispôsobený lamelovým prechodom a závesy zabraňujú neúmyselnému privretiu prstov. Dvojitá vypínacia automatika Spoľahlivá vypínacia automatika je účinná nielen pri otváraní, ale aj pri zatváraní brány. Pri neočakávaných prekážkach v oblasti otvárania a na vedení popri stene sa brána okamžite zastaví.

Osoby sa tak chránia pred poraneniami, vozidla alebo predmety sa nepoškodia.

Komfortne

Rýchlejšie do garáže

Pre prechod osôb je možné do boku posuvné sekcionálne brány otvárať rýchlo a jednoducho a tiež iba čiastočne. Do Vašej garáže sa takto dostanete rýchlejšie, aby ste si napríklad vytiahli bicykel.

Komfortne s automatickým čiastočným otvorením

Pri bránach s pohonom je možné šírku pre prechod osôb nastaviť individuálne. Obsluha sa realizuje prostredníctvom Vášho ručného vysielača alebo voliteľným madlom brány s rádiovým modulom.

Bezpečne

Mechanická poistka proti vypáčeniu

Nepozvaní hostia nemajú pri automatických bránach Hörmann žiadnu šancu. Ak sa garážová brána zatvorí, poistka proti vypáčeniu zapadne automaticky do dorazu vodiacej koľajnice, ihneď sa pevne zablokuje a chráni proti nadvihnutiu.

Toto patentované blokovanie brány funguje čisto mechanicky a je preto účinné, v porovnaní s ostatnými konkurenčnými pohonmi, aj bez napájania elektrickým prúdom. Dodatočné dva háčiky na boku brány pevne spájajú koniec krídla brány s bočnou zárubňou.

Rádiový systém BiSecur s certifikovanou bezpečnosťou

Obojsmerný rádiový systém BiSecur sa považuje za modernú technológiu na komfortnú a bezpečnú obsluhu garážových a vjazdových brán, pohonov dverí, svetla a pod.

Tento extrémne bezpečný systém kódovania BiSecur so stabilným, bezporuchovým dosahom vyvinutý spoločnosťou Hörmann vám poskytne dobrý pocit z toho, že žiadna cudzia osoba nedokáže skopírovať váš rádiový signál. Systém bol otestovaný a certifikovaný bezpečnostnými expertmi z univerzity Ruhr-Universität Bochum a z nezávislých skúšobných inštitútov.

Perfektne zosúladené

Všetky pohony, prijímače a ovládacie prvky BiSecur sú 100  % kompatibilné. Stlačením tlačidla na ručnom vysielači alebo rádiovom spínači tak môžete jednoducho ovládať okrem svojej garážovej a vjazdovej brány aj zámky domových dverí, pohony dverí alebo ďalšie zariadenia s prijímačmi BiSecur. Sériové rozhranie HCP v každom pohone Hörmann vám umožní ešte viac. Celkom jednoducho sa tak dajú všetky pohony garážových a vjazdových brán Hörmann prepojiť s externými systémami Smart Home.

Komfortná kontrola polohy brány

Už nikdy nemusíte vo vetre a nečase stáť pred dverami, aby ste skontrolovali, či je brána zatvorená. Po stlačení tlačidla zobrazí farba LED na ručnom vysielači HS 5 BS alebo na vnútornom spínači FIT 5 BS polohu brány. Ďalším stlačením tlačidla * sa brána zatvorí. Pohodlnejšie a bezpečnejšie sa už brána ani nedá ovládať.

* pri obsluhe bez výhľadu na bránu je potrebná dodatočná svetelná závora

Súvislé podlahové tesnenie

  • sériová podlahová koľajnica
  • súvislé podlahové tesnenie
  • bezbariérový prístup
  • vodotesnosť trieda 2
  • priepustnosť vzduchu trieda 2

Katalógy

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný do porovnávania.