Rádiové príslušenstvo NICE BD (alebo BiDi) je na trhu už nejaký piatok, no nie každý pozná jeho pokročilé funkcie. Talianská spoločnosť NICE je známa najmä citom pre dizajn svojich produktov, no nezaostáva ani v oblasti technologických inovácií. Aj keď práve obdobu technológie BiDi ponúka nemecký Hörmann už niekoľko rokov v podobe patentovaného obojsmerného kódovania BiSecur. Práve skratka BiDi - Bidirectional vlastne znamená obojsmernú rádiovú komunikáciu medzi ovládačom a prijímačom. Ovládače série ON3EBD navyše obsahujú NFC (near field communication) čip, prostredníctvom ktorého je možné z ovládača načítať napr. stav batérie, alebo jednoducho duplikovať ovládače medzi sebou. Odpadá nutnosť stáť v blízkosti pohonu, ako tomu bolo pri starších ovládačoch NICE.

Overenie polohy brány pomocou ovládača ON3EBD

Keďže ovládač ON3EBD disponuje obojsmerným rádiovým prenosom, užívateľ môže jednoducho zistiť v akej polohe sa nachádza jeho brána. Ovládač musí byť samozrejme v dosahu ovládanej automatizácie. Takže funkcia sa hodí najmä vtedy ak ste doma, no nemáte priamy výhľad na garážovú alebo plotovú bránu.

Pre zistenie stavu je najprv potrebné krátko zatlačiť tlačidlo "i" vpravo dole a následne zatlačiť tlačidlo, ktoré je nakonfigurované pre daný pohon.

V prípade, že je brána celkovo otvorená, kontrolka na ovládači zabliká zelenou farbou.

Ak je brána otvorená iba čiastočne (napr. vstup pre peších), kontrolka na ovládači zabliká oranžovou farbou.

Červená kontrolka zabliká vtedy, ak je brána kompletne zatvorená.

Overenie stavu batérie ovládača ON3EBD

Ovládače ON3EBD majú integrovaný NFC čip, pomocou ktorého vieme jednoducho zistiť stav batérie, prípadne nutnosť jej výmeny. Podmienkou je samozrejme mobilný telefón s NFC čipom.

Všetko čo potrebujeme spraviť, je priložiť ovládač ON3EBD na zadnú stranu smartfónu a počkať, až sa zobrazí notifikácia s výzvou otvorenia prehliadača (v našom prípade Safari).

Po otvorení prehliadača sa na mobile v podobe webovej stránky zobrazí spomínaný stav batérie ovládača a stručný popis jeho funkcií.

Duplikovanie ovládača ON3EBD pomocou NFC

Ak si zakúpite nový ovládač ON3EBD je možné ho naprogramovať za pomoci už funkčného ovládača. Výhodou tohto postupu je, že nemusíte tak ako pri starších typoch ovládačov NICE stáť v blízkosti pohonu. Tento postup môžte realizovať v pohodlí svojho domu.

Kopírovanie ovládačov ON3EBD:

 1. Nový a pôvodný ovládač priložíme k sebe prednou stranou - presne ako je to zobrazené vo videu
 2. Zatlačíme a držíme tlačidlo na novom ovládači
 3. Pôvodný už funkčný ovládač sa rozbliká
 4. Následne na pôvodnom ovládači stlačíme tlačidlo, ktorého kód chceme odovzdať
 5. Zelené kontrolky na oboch ovládačoch a krátka vibrácia znamená, že kód z pôvodného ovládača sa podarilo skopírovať.

Vymazanie pamäte ovládača ON3EBD a prijímača OXIBD

V prípade, že potrebujete vymazať uložené kódy z vášho prijímača, v tomto videu si ukážeme ako prijímač OXIBD kompletne vymazať a zároveň ako vymazať pamäť diaľkového ovládača.

Najmä vymazanie samotného ovládača je nutné v prípade, že bol použitý v inej automatizácií alebo potrebujete zmeniť spôsob jeho fungovania (priradenie tlačidiel a pod.) Ovládač ON3EBD si totiž pamätá, že už bol použitý s iným prijímačom a ďalšie kódovanie je často neúspešné.

Vymazanie pamäte ovládača ON3EBD:

 1. Na zadnej strane ovládača je výsuvná časť, v ktorej je umiestnená batéria. Túto batériu vysunieme mimo ovládača.
 2. Počkáme približne 10-15 sekúnd a zatlačíme prvé tlačidlo na ovládači. Za stáleho držania vložíme späť batériu.
 3. Ovládač začne blikať a keď zasvieti na červeno, uvoľníme tlačidlo.
 4. Následne ho v rozmedzí 3 sekúnd ešte 1x krátko zatlačíme.
 5. Rýchle červené blikanie znamená, že ovládač sa podarilo vymazať.

Vymazanie pamäte prijímača OXIBD:

 1. Po demontáži krytu pohonu alebo riadiacej jednotky máme priamy prístup k intérnému prijímaču.
 2. Vymazanie prevedieme tak, že zatlačíme tlačidlo na prijímači a držíme ho stlačené. LED dióda na prijímači sa po pár sekundách rozsvieti, po ďalších sekundách zhasne a za moment začne blikať.
 3. Presne pri 3. bliknutí tlačidlo uvoľníme a LED dióda sa rozbliká stroboskopicky, čo je známenie toho, že kódy z prijímača sa vymazali.
 4. Prijímač na záver ešte zabliká 5x pomaly, čo je potvrdenie, že pamäť prijímača je prázdna.

Related products

NICE Era One ON3ELR 3-kanálový diaľkový ovládač NFC, dosah 1km
 • Iba online
Skladom
Nová generácia ovládačov s technológiou LoRa s mimoriadne dlhým dosahom až do 1000 m Navyše rozšírená funkcionalita vďaka bezdrôtovej technológii NFC Ovládač je funkčný iba s novým typom prijímača OXI-LR
NICE KIT Lo-Ra sada prijímač a vysielače, redukcia, dosah 1km NICE KIT Lo-Ra sada prijímač a vysielače, redukcia, dosah 1km 2
Skladom
nový typ prijímača s obojsmernou komunikáciou a ultra ďalekým dosahom až do 1 km ovládač ON3ELR s technológiou NFC a rozšírenou funkcionalitou, obojsmerná prevádzka redukcia OX2UBP pre použitie v starších pohonoch alebo v pohonoch od iných výrobcov

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný do porovnávania.