Oficiálny predaj pohonov 4.série bol na SR spustený 15.októbra 2019. Aj keď Hörmann nikdy neprináša na trh inovácie medzi prvými, tie sú vždy starostlivo odtestované vo vlastnom výskumnom stredisku a vždy plne v súlade s najprísnejšími bezpečnostnými predpismi. Motory 4.generácie vylepšenou funkcionalitou reagujú na silný dopyt po intelignetných riešeniach. Vďaka novému rozhraniu HCP je tu možnosť pripojenia k externým inteligentným domácim systémom SmartHome, ako napríklad Z-Wave, Zigbee, Homematic, Delta Dore a pod. Novinkou je aj integrovaný prijímač Bluetooth v pohonoch SupraMatic a možnosť ovládať tieto pohony pomocou aplikácie BlueSecur (bezplatne dostupná v obchode Google Play alebo Apple App Store).

Štandardné rozhranie HCP na pripojenie k externým inteligentným domácim systémom

ProMatic 4

ProMatic je najpoužívanejším pohonom a dodávame ho ku väčšine klasických (1-vozidlových) garážových brán. Je tichý komfortný a nová séria ponúka až o 40% rýchlejšie otváranie. Výrobca udáva rýchlosť 20 cm za sekundu. Nový motor tiež disponuje nízkou spotrebou pod 1 Watt v režime Stand-by. Nájdete tu aj prepracovaný dizajn a úsporné LED osvetlenie, ktoré zabezpečuje 10 diód. Voliteľnou funkciou je ovládanie cez Bluetooth za pomoci externého modulu. Pribudla tiež programovateľná 3. poloha otvorenia, pre lepšie odvetrávanie priestoru garáže. Pomocou ďalšiho voliteľného príslušenstva je možné pohon napojiť na externý systém SmartHome. 

SupraMatic E 4

Pri SupraMaticu môžte mať istotu, že sa vaša garážová brána bude otvárať rýchlo s spoľahlivo. Tento silný motor je určený pre brány väčších rozmerov, najmä ak sa jedná o dvoj-garáže. Novinka ponúka rýchlosť otvárania až 25 cm za sekundu, čo je v čase písania tohto príspevku najvyššia rýchlosť na trhu. Samozrejme pri zachovaní 100% bezpečnosti vďaka spoľahlivej amperickej ochrane, ktorá je súčasťou každého pohonu od firmy Hörmann. Okrem patentovaného a overeného rádiového systému BiSecur pribudol integrovaný príjimač Bluetooth pre pohodlné ovládanie brán pomocou aplikácie BlueSecur prostredníctvom chytrého telefónu. Priestor garáže je osvetlený LED pásom s 20 úspornými diódami.

SupraMatic P 4

SupraMatic P je najsilnejším zástupcom spomedzi privátnych pohonov garážových brán. Používa sa pri rozmerovo veľkých a často sa otvárajúcich garážových bránach. Štvrtá generácia ponúka svetlný pás pozostávajúci z 30 LED diód, ktorý navyše oproti ostatným pohonom zobrazuje smer pohybu brány. Aj tu pribudol integrovaný Bluetooth príjimač a rozhranie HCP pre pripojenie externých systémov SmartHome. Výrobca v balení dodáva ovládač zo série HSE a oproti predchádzajúcej sérii už neponúka svetelnú závoru EL 101.

Najdôležitejšie novinky:

  • energeticky úsporné LED osvetlenie pre jasné, rovnomerné osvetlenie garáže
  • nízka spotreba energie v pohotovostnom režime Stand-by pod 1 Watt teraz aj pri pohone ProMatic
  • integrovaný prijímač Bluetooth (s možnosťou pripojenia a odpojenia) na ovládanie pohonu prostredníctvom smartfónu saplikáciou BlueSecur (len pri pohone SupraMatic 4)
  • rozhranie HCP pre pripojenie príslušenstva alebo externých systémov Smarthome
  • až do 40% (ProMatic 4) resp. 75% (SupraMatic 4) rýchlejšie otváranie brány v porovnaní s pohonom ProMatic série 3
  • nová 3. výška otvorenia pre nastavenie „vetrania“
  • ručný vysielač HSE 4 pri pohone SupraMatic E/P 4 namiesto HS 5
  • odpadá svetelná závora EL 101 pri pohone SupraMatic P 4

Aktuálne ceny v našom obchode

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný do porovnávania.