Vnútorný spínač WLAN s podporou Apple HomeKit

Hörmann na trh onedlho prinesie produkt, ktorý sprístupní možnosť ovládania garážových brán pomocou Apple zariadení. Smartfóny s nahryznutým jablkom sa v súčasnej dobe tešia slušnej popularite a smart riešenia v domácnostiach sú čoraz viac žiadané. Tlačidlo WLAN prinesie funkcionalitu Apple Domácnosti aj pre tých, ktorí maju svoje garažové brány už nejaký čas nainštalované.

Ako to funguje?

Hörmann sa rozhodol podporu Apple HomeKitu integrovať do klasického nástenného 3-tlačidla. Jeho oficiálny názov je Hörmann Vnútorný spínač WLAN. Spínač teda môže slúžiť aj ako mechanické tlačidlo s funkciami - impulz, osvetlenie a čiastočné otvorenie. Signalizácia je zabezpečená LED podsvietením. Tlačidlo pripojíte ku garážovému pohonu pomocou pribaleného 7m kábla so systémovou koncovkou. Tento kábel zabezpečí prenos údajov o stave brány. 

Služba Apple HomeKit sa jednoducho ovláda, jej nastavenie zvládne aj úplny začiatočník. Výhodou sú najmä tzv. automatické scenáre ako napríklad otvorenie alebo zatvorenie brány na základe vašej polohy alebo ak nastane určitá situácia. Napríklad čiastočné otvorenie garáže ak v nej stúpne vlhkosť. Ďalším benefitom je možnosť ovládania hlasovými príkazmi, využitím hlasovej asistentky Siri.

Systémové požiadavky a kompatibilita

  • iZariadenia s iOS 11.3 a novšie, teda iPhone 5s a novší alebo iPad Air a novší
  • Vzdialený prístup zabezpečí domáci Homekit hub - iPad, Apple TV 4K, Apple TV (3./4. generácie), Homepod
  • Podporované pohony
  • SupraMatic E / P 3 (od indexu Ci)
  • SupraMatic HT
  • SupraMatic / ProMatic, séria 4 (vyžaduje sa adaptér), ktorý bude v balení 

Dostupnosť a cena (Aktualizované 2.9.2020)

Hörmann sľubuje dostupnosť tlačidla WLAN od leta 2020. Cena sa bude pohybovať na úrovni 179€. Ihneď po uvedení tlačidla na Slovenský trh bude  samozrejme zaradené do ponuky na našom e-shope. Preto Vám odporúčame sledovať náš web alebo sa pridajte k našim fanúšikom na Facebooku a neuniknú Vám už žiadne naše novinky, súťaže a akcie.

Spínač už nájdete v ponuke na našom webe.

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný do porovnávania.