Hörmann magnetický koncový spínač pre pohon LineaMatic do 02/2017
Hörmann magnetický koncový spínač pre pohon LineaMatic do 02/2017
Hörmann magnetický koncový spínač pre pohon LineaMatic do 02/2017
Hörmann magnetický koncový spínač pre pohon LineaMatic do 02/2017

Hörmann magnetický koncový spínač pre pohon LineaMatic do 02/2017

437688
Skladom
18,00 €
s DPH
  • Náhradný diel pre pohony brán Hörmann LineaMatic do 02/2017
  • Pre bezdotykové vypínanie koncových polôh bez opotrebovania
  • Magnetický držiak vrátane úchytky na pripevnenie a 3 skrutiek
  • Poznámka: nie pre pohony vyrobené po 03/2017
  • Ak potrebujete iný náhradný diel Hörmann, neváhajte sa informovať individuálne
 

Ponúkaný magnetický držiak je súčasťou magnetického kontaktu inštalovaného v každom pohone posuvnej brány LineaMatic a slúži na zaznamenávanie zatvorenej koncovej polohy brány. Držiak je vyrobený z plastu. Na jeho zosilnenom konci je pripevnený magnet, ktorý je protikusom snímača umiestneného v kryte pohonu. Ak sa magnet priblíži k snímaču na menej ako 20 mm, pohon sa zastaví. Ak posuniete držiak magnetu, môžete zmeniť koncovú polohu brány.

Držiak magnetu, ktorý je pripevnený k posuvnej bráne, sa pohybuje spolu s bránou pri jej pohybe. Ak chcete zmeniť túto koncovú polohu brány, musíte odstrániť držiak magnetu, premiestniť ho a upevniť. Je ukotvený na držiaku pripevnenom k ​​bráne. K držiaku magnetu je priložené vhodné kovanie. Vďaka magnetickému kontaktu je zatvorená koncová poloha vždy zaznamenaná bezdotykovo a teda aj bez opotrebovania. Na druhej strane mechanické zátky by sa museli pravidelne vymieňať, pretože by sa pri opakovanom narážaní rýchlo opotrebovali.

Magnetický držiak ako náhradný diel

Od 1. marca 2007 je každý pohon posuvných brán LineaMatic štandardne dodávaný s magnetickým kontaktom pre detekciu koncovej polohy. V súlade s tým bol snímač a zodpovedajúci držiak magnetu už súčasťou každého pohonu a nebolo potrebné ho pri prvotnej inštalácii kupovať samostatne. Tu ponúkaný produkt je určený výhradne ako náhradný diel. Magnetický kontakt síce funguje bezdotykovo, no najmä držiak je namáhaný vonkajšími vplyvmi prostredia, najmä UV žiarením a výkyvmi teplôt a zanáša plast tak, že postupne krehne. V najhoršom prípade sa magnet môže odlomiť a stratiť. Došlo by k narušeniu funkcie magnetického kontaktu a brána by sa mohla posunúť za zatvorenú koncovú polohu dverí. V závislosti od montážnej situácie posuvnej brány to môže viesť k ďalšiemu poškodeniu brány a pohonu. Preto by mal byť poškodený držiak magnetu čo najskôr vymenený.

Poznámka: Tu ponúkaný náhradný diel je určený výhradne pre pohony posuvných brán LineaMatic Series 1 (obdobie výroby 03/2007 - 02/2017). Ak máte novší pohon LineaMatic Series 2 (od 03/2017), potrebujete magnetický držiak Hörmann pre LineaMatic Series 2.

Rozmery
32 x 30 mm
Kompatibilita
Hörmann LineaMatic do 02/2017
1 ks.
4042533511567
  • 1x Držiak magnetu
  • 1x Kovanie na pripevnenie na ozubený hrebeň
  • 3x skrutky
No reviews

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, si kúpili aj tieto:

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný do porovnávania.