Pohony krídlových brán


Pohony krídlových brán


Široký sortiment pohonov pre motorizáciu krídiel brán umožňuje ich použitie takmer pre každý typ, veľkosť a intenzitu prevádzky krídlových brán. Krídlové brány sú riešením predovšetkým v prípade ak obmedzený priestor po stranách vstupného otvoru nedovoľuje inštaláciu posuvnej brány.

Výber najvhodnejšieho typu pohonu sa určí podľa možnosti uchytenia pohonu, šírky a váhy krídla brány a to vrátane tlaku vetra, ktorý pôsobí na plochu brány pri extrémnych poveternostných podmienkach.

Riadiace elektroniky pre pohony krídlových brán umožňujú pripojenie ľubovolných ovládacích prvkov od jednoduchého tlačidla, cez kľúčový ovládač, kódovú klávestnicu, snímač bezkontaktných kariet až po diaľkové ovládanie.

Brány je tiež možné vybaviť ďalšimi prvkami pre zvýšenie bezpečnosti pre lepšiu ochranu majetku a ľudí. Medzi ochranné prvky patria:

  • fotobunky obmedzujúce pohyb brány v prípade detekcie prekážky
  • nárazové bezpečnostné rebrá na krídlach brány brániace privretiu
  • svetelný maják pre upozornenie na výjazd vozidla

Všetky pohony od firmy CAME sú označené značkou EN tested a spĺňajú najprísnejšie európske bezpečnostné normy.


CAME ATI privátne alebo priemyselné brány (do 5 m šírky jedného krídla)

Dve verzie pre krídla brány do 3 m a 5 m

Tieto talianské pohony vedia uspokojiť aj veľmi špecifické požiadavky na obsluhu v extrémnych podmienkach priemyselných zón a prevádzok s intenzívnou premávkou. Sú robustné, kompaktné a spoľahlivé.


CAME KRONO privátne brány (do 5 m šírky jedného krídla)

Dve verzie pre krídla brány do 3 m a 5 m

Pohon Krono je ideálnym riešením pre kované brány, je robustný, tichý a jeho dizajn dokonale ladí s eleganciou kovaných brán. Jeho technológia zaručuje spoľahlivý chod s dlhou životnosťou.Hörmann RotaMatic privátne brány (do 4 m šírky jedného krídla)

Tri verzie pre krídla brány do 2,5 m a 4 m a váhy od 220 kg do 400 kg

Nemecký pohon RotaMatic je vhodný pre privátne otváravé brány s maximálnou šírkou jedného krídla 4 metre a maximálnou váhou 400 kg. Je ideálnym doplnkom k automatickým garážovým bránam Hörmann vďaka možnosti ovládania iba jednym vysielačom. Ponúka tiež kontrolu otvorenej alebo zatvorenej polohy.