Navíjacie mreže


Navíjacie bezpečnostné mreže sa využívajú predovšetkým na uzatváranie a ochranu obchodných jednotiek v nákupných centrách, ale aj na ochranu vstupov do budov a uzatváranie peších pasáží. Výhodou je ľahká údržba, bezpečnosť a jednoduchá montáž.

Ovládanie mreží môže byť manuálne alebo automatické pomocou motora. Pri manuálnom otváraní špeciálne pružiny nadľachčujú samotnú mrežu a pohyb je jednoduchý. Pri automatickom ovládaní zabezpečuje pohyb mreže motor, ktorý môžete ovládať podľa vašich požiadaviek na diaľkové ovládanie, cez kľúčový ovládač, poprípade cez kódovú klávesnicu alebo čitačku magnetických kariet.

Mreže sú vybavené núdzovým ovládaním a odblokovacím mechanizmom pre prípad výpadku elektrického prúdu a spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky podľa noriem EU.

MATERIÁL: v závislosti od vzoru sú mreže vyrábané z:

  • pozinkovanej ocele
  • pozinkovanej a farbenej ocele
  • prírodného hliníka
  • eloxovaného hliníka
  • ušľachtilej nerezovej ocele

Navíjacie mreže ponúkajú viacero technických možností inštalácií.


Technické riešenia navíjacích mreží


Rolovacie mreže je možné inštalovať viacerými spôsobmi podľa požiadaviek klienta a v závislosti od technických parametrov samotného otvoru. Vodiace koľajnice mreže sa tiež dajú osadiť niekoľkými spôsobmi, čo ponúka voľnosť pre architektov, projektantov a samotných užívateľov. Mreže je možné umiestniť do otvoru, pred otvor alebo za otvor. Niektoré typy mreží sú vhodné aj pre technické riešenie s opačným navýjaním.

Rolovacie mreže do šírky 7500 mm sú poháňané rolmotorom umiestneným priemo na hriadeli. V prípade väčších brán nad 7500 mm je nutné použiť priemyselý bočný motor. Toto riešenie má zvýšené požiadavky na šírku ostenia, preto je potrebné toto zohľadniť už počas prípravy projektu. 


Vzory navíjacích mreží


Navíjacie mreže - vzory

Možnosti navíjania


Navíjacie mreže - možnosti navíjania

Umiestnenie vodiacich líšť


Navíjacie mreže - umiestnenie vodiacich líšt